Hillerstorp Special Emballage (HSE) blev partner via 1971-klubben för 10 år sedan och har via samarbetet och nätverket haft en fin utveckling på antal gjorda affärer och ökat sitt engagemang i HV71. Nu väljer bolaget att ta klivet upp ytterligare i partnerstegen och blir platinapartner till klubben.
– Hillerstorps Special Emballage AB har haft en bra tillväxtresa under många år och vår bedömning är att HV71 har en stor del i den resan vi gjort. Därför vill vi fortsätta genom att ta ett nytt steg i samarbetet. HSE har även ett stort HV-hjärta, något som vi värnar om, säger Samuel Davidsson.
{!A}
För alla som besöker Husqvarna Garden eller ser matcherna på TV kommer se HSE i tekningscirkeln på isen och HV71:s Key Account Manager Stefan Nilsson är glad över utökade partnerskapet med HSE.
– Det är fantastiskt roligt att se den resan HSE har gjort och hur nöjda de är med att vara med i vårt partnernätverk.
OM HSE: Special Emballage AB bildades 2009 med ambitionen att bistå Gnosjöregionens industrier med träförpackningar av olika slag. De flesta av våra kunder finns i inredningsbranschen, metallindustrin eller är underleverantörer till diverse industrier och majoriteten av våra produkter har slutdestination utanför norden.