• Huvudsponsorer

Tor 05 Jan (1 match)
Lör 07 Jan (1 match)
Fre 13 Jan (1 match)
Lör 14 Jan (1 match)
Tor 19 Jan (1 match)
Lör 21 Jan (1 match)
Tis 24 Jan (1 match)
Fre 27 Jan (1 match)
Lör 28 Jan (1 match)
Tis 31 Jan (1 match)
Tor 02 Feb (1 match)
Lör 04 Feb (1 match)
Tis 14 Feb (1 match)
Tor 16 Feb (1 match)
Lör 18 Feb (1 match)
Ons 22 Feb (1 match)
Fre 24 Feb (1 match)
Tis 28 Feb (1 match)
Tor 02 Mar (1 match)
Lör 04 Mar (1 match)
Tis 07 Mar (1 match)
Tor 09 Mar (1 match)

HV-SPELARE REPRESENTERADE VID DE STORA TURNERINGARNA

14/15
J20-VM i Kanada, Toronto/Montreal
Kevin Fiala, Schweiz

13/14
J20-VM i Malmö, Sverige
Filip Sandberg (silver)
Kevin Fiala

12/13
VM i Sverige/Finland
Elias Fälth (guld)
Andreas Jämtin (guld)
Mats Trygg

J20-VM i UFA, Ryssland
William Karlsson (silver)
Filip Sandberg (silver)

11/12
VM i Sverige/Finland:
Mats Trygg
Morten Ask
Tommy Kristiansen
Jesse Joensuu

10/11
VM i Slovakien:
Martin Thörnberg (silver)

09/10
OS i Vancouver:
Stefan Liv

J20-VM i Regina och Saskatoon, Kanada:
Mattias Tedenby (silver)
André Petersson (silver)

08/09
VM i Zürich och Bern:
Stefan Liv (brons)
Martin Thörnberg (brons)

J20-VM i Ottawa:
Mattias Tedenby (silver)
André Petersson (silver)
David Ullström (silver)

07/08
VM i Halifax och Quebec City:
Stefan Liv
Per Ledin

J18-VM i Kazan:
Andre Petersson
Mattias Tedenby

06/07
VM i Moskva och Mytischi:
Johan Åkerman
Johan Davidsson
Martin Thörnberg
Erik Ersberg
Jaroslav Balastik

J20-VM i Leksand och Mora:
Niklas Hjalmarsson

J18-VM i Tammerfors och Rauma:
Jimmy Andersson (brons)
Christoffer Bengtsberg (brons)
Andre Petersson (brons)
Mattias Tedenby (brons)
Nichlas Torp (brons)

05/06
OS i Turin:
Mika Hannula (guld)
Stefan Liv (guld)

VM i Riga:
Mika Hannula (guld)
Andreas Karlsson (guld)
Stefan Liv (guld)
Björn Melin (guld)

J20-VM i Vancouver, Kamloops och Kelowna:
Erik Andersson
Magnus Åkerlund

04/05
VM i Wien och Innsbruck:
Stefan Liv

J20-VM i Grand Forks och Thief River Falls:
David Fredriksson
Ola Svanberg

J18-VM i Budejovice och Plzen:
Niklas Hjalmarsson (brons)

03/04
VM i Prag och Ostrava:
Johan Davidsson (silver)
Stefan Liv (silver)

J20-VM i Helsingfors och Tavastehus:
Alexander Hult
Sebastian Meijer
Magnus Åkerlund

J18-VM i Minsk:
Marcus Niemi
Magnus Åkerlund

02/03
VM i Helsingfors, Tammerfors och Åbo:
Johan Davidsson (silver)
Per Gustafsson (silver)

J18-VM i Jaroslavl:
Gustav Engman
David Fredriksson
Ola Svanberg

01/02
OS i Salt Lake City:
Rastislav Pavlikovsky
Richard Pavlikovsky

VM i Göteborg, Jönköping och Karlstad:
Rastislav Pavlikovsky (guld)
Johan Davidsson (brons)
Per Gustafsson (brons)
Stefan Liv (brons)

J18-VM i Trnava och Piestany:
Jonas Johansson
Sebastian Meijer

00/01
J20-VM i Moskva och Podolsk:
Daniel Ljungkvist
Björn Melin

99/00
J20-VM i Skellefteå och Umeå:
Gabriel Karlsson
Björn Melin
Viktor Wallin

J18-VM i Kloten och Weinfelden:
Michael Irani (brons)
Andreas Jungbeck (brons)

98/99
VM i Hamar, Oslo och Lillehammer:
Antti Törmänen (silver)

J20-VM i Winnipeg, Morden och Teulon:
Andreas Andersson
Johan Halvardsson
Karl Helmersson
Gabriel Karlsson
Markus Kristoffersson
Viktor Wallin

J18-VM i Füssen och Kaufbeuren:
Daniel Ljungkvist (silver)
Björn Melin (silver)

97/98
OS i Nagano:
Ulf Dahlén

VM i Basel och Zürich:
Ulf Dahlén (guld)
Anders Huusko (guld)

J20- VM i Helsingfors och Tavastehus:
Andreas Andersson
Johan Forsander

J18-EM i Malung och Mora:
Kristoffer Gustavsson (guld)
Gabriel Karlsson (guld)

96/97
VM i Helsingfors, Åbo och Tammerfors:
Johan Lindbom (silver)

J20-VM i Genève och Morges:
Johan Forsander

J18-EM i Trebic och Znojmo:
Andreas Andersson (silver)

95/96
VM i Wien:
Esa Keskinen
Kai Nurminen
Boo  Ahl
Per Gustafsson

J20-VM i Worcester, Boston, Springfield och Amherst:
Johan Davidsson (silver)
David Halvardsson (silver)
David Petrasek (silver)

J18-EM i Ufa:
Johan Forsander (brons)
Magnus Svensson (brons)

94/95
VM i Stockholm och Gävle:
Esa Keskinen (guld)
Marko Palo (guld)
Boo Ahl (silver)
Fredrik Stillman (silver)
Stefan Örnskog (silver)

J20-VM i Leduc, Red Deer, Sherwood Park, Camrose, Edmonton, Innisfail, Lacombe, Ponoka, Rocky Mountain House, Spruce Grove, Stettler, Wetaskin och Calgary:
Johan Davidsson (brons)

93/94
OS i Lillehammer:
Patric Kjellberg (guld)
Fredrik Stillman (guld)
Stefan Örnskog (guld)
Antonin Stavjana

VM i Bolzano, Val Di Fassa , Canazei och Milano:
Fredrik Stillman (brons)
Stefan Örnskog (brons)

J20-VM i Ostrava och Frydek-Mistek:
Johan Davidsson (silver)

J18-EM i Jyväskylä:
Johan Davidsson (guld)
David Petrasek (guld)

92/93
VM i Dortmund och München:
Fredrik Stillman (silver)
Peter Åslin (silver)
Kamil Kastak (brons)
Antonin Stavjana (brons)

J18-EM i Novy Targ:
Johan Davidsson (guld)
Thomas Gustafsson (guld)
Nicklas Rahm (guld)

91/92
Canada Cup:
Arto Ruotanen

OS i Albertville:
Fredrik Stillman
Arto Ruotanen

VM i Prag och Bratislava:
Fredrik Stillman (guld)
Peter Åslin (guld)
Arto Ruotanen (silver)

90/91
VM i Helsingfors, Tammerfors och Åbo:
Fredrik Stillman (guld)
Risto Kurkinen
Arto Ruotanen

J20-VM i Humboldt, Kindersley, Moose Jaw, North Battleford, Prince Albert, Regina, Rosetown, Saskatoon och Yorkton:
Peter Ekelund

89/90
VM i Bern och Fribourg:
Arto Ruotanen

J20-VM i Helsingfors, Kervo, Vanda och Åbo:
Patrik Ross

88/89
VM i Stockholm och Södertälje:
Peter ”Kessler” Eriksson

J20-VM i Anchorage:
Stefan Örnskog (silver)

87/88
Canada Cup:
Peter ”Kessler” Eriksson
Reijo Ruotsalainen

OS i Calgary:
Arto Ruotanen (silver)
Reijo Ruotsalainen (silver)
Peter ”Kessler” Eriksson (brons)

J20-VM i Moskva:
Stefan ”Mjölby” Nilsson

86/87
VM i Wien:
Arto Ruotanen

J18-EM i Heinola, Kouvola, Tammerfors och Tavastehus:
Boo Ahl (guld)

85/86
VM i Moskva:
Kari Eloranta

J20-VM i Orillia, Oshawa, Stratford, Hamilton,Oakville och Georgetown:
Stefan Falk
Fredrik Stillman

84/85
J18-EM i Anglet:
Claes Roupé (guld)

83/84
J18-EM i Garmisch-Partenkirchen, Füssen och Rosenheim:
Fredrik Stillman (brons)

82/83
J20-VM i Leningrad:
Thomas Ljungbergh

J18-EM i Sarpsborg, Fredrikstad och Oslo:
Fredrik Stillman

81/82
J18-EM i Tyringe och Ängelholm:
Torgny Karlsson (guld)

80/81
J20-VM i Füssen, Augsburg, Kempten och Obersdorf:
Peter Madach (guld)

J18-EM i Minsk:
Peter Madach (brons)

79/80
OS i Lake Placid:
Jukka Koskilahti

J18-EM i Hradec Kralove:
Peter Madach (brons)